RTVS bude natáčať svoj veľkofilm Jozef Mak aj v Komárne

Kultúra 11.02.2021

Film Jozef Mak v hlavnej úlohe s Davidom Hartlom bude súčasťou vianočného vysielania už tento rok. Vznikne v spolupráci RTVS s DNA Production. Natáčanie pod taktovkou režiséra Petra Bebjaka a producenta Rastislava Šestáka z Komárna začalo v polovici minulého týždňa.

Príbeh Jozefa Maka, človeka milión, ktorý je súčasťou zoznamu povinnej literatúry na školách celé desaťročia, začal v polovici minulého týždňa nakrúcať režisér Peter Bebjak s producentom Rasťom Šestákom. “Všetci ho poznáme, ale pravda je, že málokto ho naozaj čítal. A pritom je to úžasné dielo plné vášní všetkého druhu. Ukazuje nám hrdinu, ktorému rozumieme, človeka, akých stretávame veľa, ale o to je zaujímavejší,” hovorí Šesták s tým, že tvorcovia chcú na obrazovky priniesť príbeh, ktorému porozumejú diváci všetkých vekových kategórií: “A ktorý ukáže, že slovenská klasika nám má čo ponúknuť.”

Jozef Mak sa nakrúca v Múzeu oravskej dediny v Zuberci, kde DNA Production pre RTVS vyrábala aj rozprávku Vianočné želanie. Ďalšími filmovacími lokáciami sú napríklad Komárno či Banská Štiavnica.

Film ponúkne zaujímavé herecké obsadenie. Hlavnú rolu Jozefa Maka stvárni Dávid Hartl, v ďalších úlohách sa predstavia aj Judit Bárdos, Tomáš Maštalír, Diana Mórová, Alexander Bárta či Judita Hansman. Výrobu zastrešuje kvalitný a filmovými kritikmi často vysoko hodnotený filmársky tím, ktorej hlavným kameramanom je Martin Rau, scenár napísal Ondrej Šulaj.

Zdroj: teraz.sk

Zdroj titulnej foto: DNA Production