Najlepších 10+1 momentov z Najuhu.sk

Turistika 08.01.2021

Napriek obmedzeniam v dôsledku koronavírusu sa nám podarilo počas leta cestovať. Celkovo sme Vám priniesli v roku 2020 až 28 videí. Medzi nimi rozhovory, potulky po mestách, obciach a kúpaliskách. Ale ktoré z momentov počas našich potuliek sú naše obľúbené? Pozbierali sme Vám výber.

1 Teta Irenka nám pomohla upiecť štrúdľu

Toto bola naša najobľúbenejšia návšteva počas leta! Teta Irenka v Iži nás privítala vo svojom domove, kde sme s ňou strávili celý deň. Pozrite sa ako sa pečie tradičná južanská štrúdľa.

2 Stretli sme sa so superhrdinom

Nielen sme sa s ním stretli, ale aj porozprávali a ukázal nám svoj oblek! Iron Man alebo inak Tibor Huszár z južného Slovenska zožal so svojím oblekom veľký úspech, nie len doma ale aj v zahraničí.

3 Vybrali sme sa po stopách Rimanov na Slovensku

Rimania majú na južnom Slovensku bohatú históriu. My sme sa po ich stopách vybrali do malej obce s názvom Iža, kde sme navštívili ruiny rímskeho vojenského tábora Kelemantia.

4 Stali sme sa lovcami adrenalínu

Rýchle autá sú obľubou nejedného z nás. Na autá sme si netrúfli, ale motokáry sme využili na maximum. Veď sa pozrite, ako sa nám darilo 😉

5 Preniesli sme sa v čase. Do stredoveku

Okej. Nie tak úplne, ale jednoznačne bolo veľkým zážitkom, keď sme navštívili sedliacku reštauráciu v Štúrove. Nebavili sa s nami veru ako s dámami a urodzenými pánmi, ale presne to bolo to čaro. A tie jedlá. Mňam!

6 Oddýchli sme si v Štúrove

Kto by už nemal rád letné osvieženie počas horúcich dní? My sme si jednoznačne nemohli nechať ujsť oddych v Thermal Resorte Vadaš. Jednoznačne sme vyťažili z návštevy tohto komplexu to maximum.

7 Objavili sme Nové Zámky

U tomto meste sme toho už veľa počuli ale nikdy sa nám ho nepodarilo úplne prebádať. Centrum je plné histórie a ponúka aj priestor na prechádzky v prírode. Jednoznačne stojí za návštevu.

8 Zúčastnili sme sa zberu maku

Pestovanie maku malo v minulosti svoje miesto takmer v každej rodine. V Patinciach, teda v najjužnejšom mieste na Slovensku, sa rodina Pémovcov vrátila k tejto tradícii a pestuje mak pre potravinársky priemysel ale aj kozmetiku. Okrem toho sme šoférovali aj traktor 😛

9 Vyrobili sme si vlastnú čokoládu

Toto bol jeden z našich prvých momentov na najuhu a okamžite sa zapísal medzi naše obľúbené. Pretože, povedzme si úprimne, kto každý má možnosť si vyrobiť vlastnú čokoládu?

10 Vycestovali sme do Toskánska. Teda Strekova

Dobre, dobre. Neboli sme v Taliansku, ale cítili sme sa tak! Tie nekonečné vinice, slniečko a príroda. Oooh a to výborné víno. Priamo od vinára!

+ 1 Silvestrovský špeciál

Nuž k tomuto videu nemáme čo dodať 😀