Fotoprojekt rodáčky z južného Slovenska si všimol aj britský Daily Mail!

Umenie 13.10.2023

Ilustrátorka, fotografka a cestovateľka Zuzana „Žužu“ Gálová so svojím priateľom Petrom Sedláčikom precestovali kus sveta. Svoje cesty sa rozhodli zvečniť na fotografiách netradičným spôsobom – zrkadlovo. Ich projekt Lens Between Us si všimla aj online verzia jedného z najväčších denníkov vo Veľkej Británii, Daily Mail.

„Obaja sme kedysi pracovali v reklamnej agentúre na Slovensku a naše cesty sa skrížili v jednej spoločnosti. Po nejakom čase (rande a práci v tej istej agentúre) sme sa rozhodli zmeniť prostredie a krajinu, a tak sme odišli do Austrálie. Keďže obaja milujeme fotografovanie a kreatívne projekty, rovnako ako cestovanie, prišli sme s novým nápadom,“ píše dvojica Gálová a Sedláčik na stránke Lens Between Usktorá je venovaná projektu.

Dvojica sa pre vyhotovenie fotografií postaví tvárou k sebe, zarámuje skvelú kompozíciu a odfotia sa, respektíve jeden druhého. Projekt si rýchlo získal sledovateľov na Tumblr, Facebooku aj Instagrame.

Prvé fotografie projektu vznikli v Portugalsku v roku 2013 a odvtedy sa do ich spoločného albumu a projektu zároveň pridali fotografie napríklad z Bali, Slovenska, New Yorku, Kambodže alebo Austrálie.

Gálová má okrem iného na konte aj ilustrátorský projekt In Hide and Seek a knihu NE/UDRŽATEĽNÍ.