Podunajské múzeum v Komárne otvorí svoje brány po dvoch mesiacoch

Kultúra 12.05.2020

Popri knižnici a iných inštitúciách bude od 12. mája pre verejnosť dostupné už aj Podunajské múzeum v Komárne. Viaceré oslavy a udalosti, avšak, dostali jesenný termín.

„Nakoľko skupinové podujatia nie sú povolené, tak sme s viacerými múzeami preložili udalosť Noc múzeí na koniec leta alebo začiatok jesene. Okrem toho máme pripravované aj nové expozície, ale zvyčajné otváracie ceremónie bude treba odložiť,“ informuje Csütörtöky József, riaditeľ Podunajského múzea. Medzi inými sa odkladajp aj oslavy 150. narodenín Frabca Lehára a tiež aj plánovaná renovácia interiéru hlavnej budovy Podunajského múzea – Kultúrneho palácu.

Rovnako ako všade, aj v tejto inštitúcii platia počas návštevy nariadenia, ktoré je potrebné dodržať. Do priestorov je možné vstúpiť iby s rúškom a na 25m2 sa môže zdržavať len jeden človek. Z tohto dôvodu nie sú povolené návštevy pre väčšie skupiny.

„Od utorka budeme fungovať podľa letných otváracích hodín, takže niektoré expozície budú dostupné od utorka do soboty v čase od 9:00 do 17:00. Prichádzať môžu aj návštevníci nad 65 rokov. Voľno máme v nedeľu a v v pondelok, kedy prebieha upratovanie a dezinfekcia. Pri vchodoch sme tiež umiestnili dezinfekčné prostriedky a prosíme návštevníkov aby dodržali dvojmetrové odstupy medzi sebou. V jednotlivých miestnostiach sa, podľa naraidení, môže zdržiavať najviac päť ľudí, čo znamená, že návšteva skupiniek zatiaľ nie je povolená,“ dodal riaditeľ.

Zdroj: ma7.sk