Cestovanie letnou sezónou nekončí. Invia predstavuje top destinácie na jeseň a zimu

Región 26.09.2022

Letná sezóna sa pomaly chýli ku koncu, ale to neznamená, že by sme mali vešať hlavy a vytúžené destinácie sledovať len na televíznych obrazovkách. Jeseň ponúka množstvo možností na vycestovanie a zima sa vyznačuje obľúbenou exotikou. Aký druh dovolenky má svoje čaro a ktoré miesta stoja jednoznačne za návštevu na prelome sezóny 2022/2023? Spýtali sme sa vedúcej pobočky cestovnej kancelárie Invia v Komárne, Lívie Harisovej.

Dvojročné obmedzenia v cestovaní jednoznačne nastolili počas letnej sezóny 2022 cestovateľský boom.  Cestovná agentúra Invia v Komárne sa stretla s veľkým počtom záujemcov o cestovanie, pričom mapovala úspešnú a zároveň veľmi nezvyčajnú sezónu. „Ľudia sú väčšinou zvyknutí na last minute dovolenky, to znamená, že si zarezervujú dovolenky aj 2-3 dni pred odletom. Táto sezóna bola veľmi odlišná a nezvyčajná, totiž dovolenky na prelome júla a augusta sme mali vypredané už v začiatkom júla, dokonca aj s odletom z Viedne. Prirodzene sa neskôr popridávali aj nejaké lety a podarilo sa nám vytvoriť priestor pre ďalšie ponuky,“ zhŕňa nezvyčajnú letnú sezónu vedúca kancelárie Invia v Komárne, Lívia Harisová.

Lívia v Turecku

Počas letnej sezóny jednoznačne dominovali oddychové rodinné dovolenky, najobľúbenejšou destináciou bolo Turecko, nakoľko ponúka vysoký štandard za prijateľnú cenu. „Klienti si po dvoch rokoch bez cestovania chceli dopriať oddych a investovali radšej do luxusnejších all inclusive dovoleniek vo veľkých hotelových rezortoch,“ hovorí Lívia. Veľký záujem bol preto aj napríklad o Egypt, Tunisko. Vyhľadávané boli aj Grécko, Bulharsko aj Španielsko . Lívia dokonca prezradila, že na last minute dovolenku v tejto sezóne ešte stále nie je neskoro! „Na dovolenky počas septembra a októbra sme dokonca zaznamenali aj pokles cien, pričom v tom čase je stále možné absolvovať plnohodnotné dovolenky aj v spomínanom Turecku, Egypte alebo na Cypre, či na južnejších ostrovoch Grécka – Kréta a Rhodos.“

Ideálnym produktom na jeseň sú aj plavby loďou. „Počas jesene a jari sú obľúbené najmä poznávacie zájazdy v Európe, kde sa klient zobudí každé ráno v inom meste či štáte, vďaka čomu vie spoznať množstvo kultúr za relatívne krátky čas,“ približuje Lívia.Medzi exotickejšie plavby patria tie po Karibiku, pričom za hlavnú sezónu sa považuje najmä obdobie od októbra do mája.

Karibik

Neskoršia jeseň a zima sa vyznačujú exotickými pobytmi, ktoré Lívia odporúča rezervovať v predstihu. „Ide o dynamické balíčky, pri ktorých sa cena zájazdu sa odvíja od ceny leteniek – tie sú väčšinou s blížiacim sa odletom drahšie. Exotické pobyty sa preto oplatí rezervovať aj tri až šesť mesiacov pred odletom. V princípe platí, že exotika nie je drahá, len je potrebné ju rezervovať skôr.“  Medzi najpopulárnejšie exotické destinácie počas zimnej sezóny patria napríklad Dubaj, Thajsko, Zanzibar, Maldivy, Dominikánska republika, alebo novinky s priamym letom z Bratislavy: Omán a Senegal. Populárne sú aj poznávacie zájazdy s českým sprievodcom napríklad v Egypte, Turecku či ďalších destináciách.

Počas zimy sa milovníci cestovania môžu tešiť aj na predstavenie pestrej ponuky dovoleniek na leto 2023. „First minute ponuky sú vhodné pre klientov, ktorí majú špecifické požiadavky, pričom bonusom je zvýhodnená cena, nízke zálohy pri rezervácii, už od 50 Eur za osobu, a možnosť zmeny termínu, hotela alebo aj destinácie pred začiatkom sezóny u väčšiny cestoviek bez poplatku.“ Výhodou rezervácie first minute dovolenky je aj skutočnosť, že sú v ponuke aj vynikajúce hotely alebo konkrétne lokality v destináciách, ktoré sa často pre veľký záujem rýchlo vypredajú.

Ak nechcete stráviť na internete hodiny hľadaním kombinácií leteniek, ubytovania, dopravy a možností stravovania, tak by ste jednoznačne mali zavítať do komárňanskej pobočky cestovnej agentúry Invia na Palatínovej ulici 15, kde vám scestovaná Lívia ochotne poradí s výberom rodinnej, exotickej či zážitkovej dovolenky. Dostupná je aj na telefónnom čísle +421908379082 alebo prostredníctvom emailovej adresy livia.harisova@invia.sk