Schlaďte sa na najjužnejšom kúpalisku na Slovensku, ktoré ponúka sviežu vodu a najvýhodnejšie vstupné v regióne

Turistika 24.06.2021

Kúpalisko a wellness komplex v Patinciach, ktoré sa nachádzajú len 15 kilometrov od Komárna, sa tešia na svojich stálych i nových návštevníkov aj počas tejto sezóny a to bez obmedzení! Kúpeľná dedinka ponúka pestré množstvo možností, pričom miestne kúpalisko je celoštátne známe svojou najdlhšou otváracou dobou. Od rána 7:30 až do večerných hodín 20:00 sa návštevníci môžu tešiť na osviežujúcu vodu v nadštandardne čistých bazénoch a na neustále sa rozširujúce možnosti pre šport na rozsiahlom areáli kúpaliska.

Ak túžite po pobyte v objatí tienistých stromov ale zároveň v blízkosti bazénov plných sviežej vody, pričom si chcete zachovať svoje súkromie, tak kúpalisko v Patinciach bude aj tento rok pre vás ideálnou voľbou. „Aj napriek aktuálnym nariadenia, kedy je možné naplniť kúpaliská len na polovičnú kapacitu, tak naše kúpalisko vie naraz prijať celkovo 1300 ľudí, takže sa netreba obávať toho, že by sme niekoho nevpustili do areálu. Počas horúcich letných dní si u nás môžu urobiť celodenný program rodiny s deťmi aj partie kamarátov,“ povedal na úvod Peter Boncsek, generálny riaditeľ kúpaliska v Patinciach.

Chcete pobudnúť dlhšiu dobu na najväčšom kúpalisku v regióne? Zarezervujte si ubytovanie vo wellness hoteli, kde na vás okrem príjemných ubytovacích priestorov čaká aj masáž alebo sauna, alebo sa rozhodnite pre niektorý z apartmánov či penziónov a nájdite tu oddych od mestského ruchu. Od 25. júna bude kúpalisko v plnej prevádzke a zároveň bude dostupné pre všetkých návštevníkov, bez ohľadu na negatívny test alebo očkovanie proti covid19. Čo sa týka ubytovacích kapacít, tak je dostupných 800 a s wellnessom až 1000 voľných lôžok, takže je dostupné široké množstvo možností aj v tejto oblasti.

Na kúpalisku v Patinciach sa počas posledného roka konali značné renovačné práce a technologické inovácie. Vďaka tomuto vie kúpalisko nebadane zabezpečiť pre návštevníkov dokonalú kvalitu vody a nový vzhľad získali aj dámske toalety a sprchy.

Kúpalisko chce v blízkej budúcnosti venovať viac pozornosti aj na budovanie koncepcie aktívneho oddychu. Aktuálne ponúka priestor skupinovému športu ihrisko na plážový volejbal a zábavu pre deti predstavujú najmä tobogány a preliezky. Tieto možnosti plánuje kúpalisko rozširovať.

Vedeli ste, že v Patinciach si môžete užívať osvieženie v bazénoch až do neskorej noci? V prípade priaznivého počasia sa totiž každý piatok koná obľúbená nočná zábava pri bazénoch. „Piatkové nočné kúpanie sa považuje za veľmi obľúbené. Návštevníci, ktorí si zakúpili celodenný lístok na kúpalisko, majú na túto udalosť vstupné zdarma.“  Vstupné je dostupné v podobe praktických náramkov za 3-6€, ktoré oprávnia každého návštevníka na voľný pohyb po celom areáli kúpaliska a tiež na bezplatné využívanie tobogánového sveta na celkových 150m.

Osviežiť sa na kúpalisku v Patinciach môžete každý deň od 7:30 – 20:00, pričom v piatok je kúpalisko otvorené až do 24:00

Viac informácií o kúpalisku nájdete TU