„Krása spočíva v jednoduchosti, nežnosti a samotnej ženskosti“

Ľudia 20.02.2015

Po Nikolete Mészárosovej Miss Slovensko 1994 a Veronike Husárovej, ktorá kraľovala v roku 2007, má Komárno ďalšie horúce želiezko v ohni. 21 ročná budúca právnička Laura Hajdušíková zabojuje o titul najkrajšej Slovenky vo finále, ktoré sa uskutoční 24. apríla 2015.

Po titule Miss zatúžilo viac ako 600 dievča z celého Slovenska, aj preto je už postup do finálovej dvanástky pre mladú Komárňanku veľkým úspechom. Jubilejný 20. ročník najprestížnejšej súťaže ženskej krásy sľubuje spojenie elegancie, krásy, luxusu a dynamiky svetoznámych módnych šou. Finalistka Laura Hajdušíková nám poskytla krátky rozhovor.

S akými predstavami, či predsavzatiami si si dávala prihlášku do súťažkrásy?
Som spontánny typ človeka, ktorý rád skúša nové veci a ani prihláška do súťaže nebola výnimkou. Rozhodla som sa prihlásiť pár dní pred kastingom, takže môjmu prihláseniu nepredchádzali žiadne veľké prípravy. Prihlášku do súťaže krásy som si podávala predstavou, že čokoľvek mi táto súťaž prinesie, budem to brať ako skúsenosť do života.

Aká bola Tvoja cesta do finálovej dvanástky a kto Ti bol na kastingoch najväčšou oporou?
Moja cesta sa začala kastingom v Bratislave, z ktorého som postúpila do semifinále, do ktorého sa dostalo takmer 90 dievčat. Následne sa konal ďalší kasting, kde porota vybrala predfinálovú pätnástku, z ktorej sa po absolvovaní prvého sústredenia vytvorila finálová dvanástka, a to už nasledovalo oficiálne predstavenie finálovej dvanástky Miss Slovensko 2015. Mojou najväčšou oporou a podporov na kastingoch boli kamarátky, za čo by som sa im chcela touto cestou poďakovať.

Čo všetko absolvujú finalistky, kým sa predstavia vo veľkom finále?
Finalistky absolvujú niekoľko sústredení na ktorých sa venujú hlavne typickým „modelkovským“ povinnostiam, ako napríklad: rôzne fotenia, natáčanie dokrútok, nácvik chôdze, rozhovory, cvičenia a mediálne tréningy.

V prípade, ak v súťaži uspeješ, čo dostane prednosť, škola alebo modeling?
Keďže zatiaľ nemám žiadne skúsenosti s modelingom, neviem čo všetko táto práca obnáša a koľko by som kvôli nej musela obetovať, tým pádom si netrúfam s istotou odpovedať na túto otázku, ale momentálne je mojou hlavnou prioritou určite škola. V prípade úspechu je možné, že toto rozhodnutie prehodnotím.

Nasleduje typicky „misskovská“ otázka: Aké je Tvoje životné krédo? 
Preži každý deň tak, akoby mal byť tvoj posledný.

Súťaž Miss Slovensko sa spája predovšetkým s krásou. Ako by si teda krásu definovala Ty?
Podľa mňa krása spočíva najmä v jednoduchosti, nežnosti a samotnej ženskosti. Krásny na ženách je tiež ich úsmev 🙂

Z finálovej dvanástky 24. apríla spoznáme v poradí dvadsiatu Miss Slovensko, ktorá okrem množstva zaujímavých a nepochybne hodnotných cien, získa postup na Miss World 2015 a honorovanú zmluvu od produkčného domu Forza. Komárňanku Lauru Hajdušíkovú, ktorá súťaží s číslom dvanásť, môžete počas finálového večera podporiť v hlasovaní o titul Miss sympatia a na oficiálnych stránkach súťaže od 01.03.2015 do 22.04.2015 o titul Miss Gosh. Pozitívne nabitej, krásnej a usmievavej kráske Laure ďakujeme za rozhovor a prajeme v oslavnom finále veľa zdaru!
(ik)