Viktor z Komárna hitom internetu. Vianočné darčeky doniesol Slovákom až z Kanady

Ľudia 28.12.2020

Tento rok hovoríme jednoznačne o netradičných Vianociach. Situácia s doručovaním darčekov prostredníctvom kuriérskych služieb bola problematická nielen na domácej pôde, ale i zo zahraničia. Viktor sa avšak rozhodol, že kanadský Santa príde veru na Slovensko včas a tak rodák z Komárna doručil darčeky aj pre svojich krajanov.

Nevinný príspevok na Facebookovej skupine spôsobil v polovici decembra rozruch. Slovák Viktor, žijúci vo Vancouveri sa takmer po dvoch rokoch odlúčenia so svojou mamou rozhodol navštíviť svoje rodné mesto. Nakoľko bolo známe, že kuriérske služby nestíhajú, tak jednoznačne svoje voľné miesto v batožine nechcel nechať nevyužité. Po tom, ako ho priateľ poprosil o doručenie darčeka pre svoju mamu, mu stále ostalo miesto v batožine a tak mu v hlave skrsla myšlienka, že určite je viacero takých, ktorí majú ťažkosti s doručením vianočného darčeka na Slovensko a do Česka z Kanady.

Do skupiny „ČechoSlováci žijúci v Kanade“ ďalej napísal príspevok, ktorým okamžite všetkých zaujal. So slovami „Doručím darčeky Vašim najbližším“ oslovil mnohých. Behom prvých pár hodín sa ohlásilo viac ako 40 ľudí z Čiech a Slovenska, post zožal toľko like-ov a pozitívnych ohlasov, že si mladý muž musel zaobstarať aj druhú batožinu.

„Po prvom dni som si uvedomil, že som na 45 kilách, čo zodpovedá dvom kusom batožiny a tak som sa zbavil pár osobných vecí. Nie je to žiadna sranda, keď máte doručiť viac ako 50 darčekov, každý musí byť zabalený a označený menom, miestom a tel. číslom,“ povedal Viktor o začatí svojho dobrosrdečného projektu. Našťastie sa mu vďaka dobrovoľným príspevkom podarilo vyzbierať financie, ktoré mu pokryli cenu za dve „Santove“ batožiny. Vďaka svojej dobrosrdečnosti doručil pod vianočný stromček viac ako 50 darčekov do miest ako napríklad v Praha, Hradec Králové, Brno, Bratislava, Komárno, Žilina, Zvolen, Ružomberok a Košice.

A prečo sa Viktor podujal na takýto nezištný a dobrosrdečný skutok? „Sú predsa Vianoce! Musíme si pomáhať. Ono nám dnes najviac chýbajú dobré skutky,“ povedal na záver Santa z Kanady.

Zdroj: tvnoviny.sk, Viktor Rosinsky