V Komárne sa rozbieha iniciatíva #testujmespolu. Zapojila sa aj Viki Ráková

Gastro 03.11.2020

Lokálne výrobky potrebujú podporu snáď viac ako nikdy predtým. V Komárne medzi prvými vyjadrila podporu slovenským produktom herečka zo známeho sitcomu Susedia Viki Ráková.

Slovenskí výrobcovia na čele s herečkou Viktóriou Rákovou rozbehli iniciatívu testujme spolu na podporu lokálnych produktov. Chcú tak zvýšiť povedomie o podpore lokálnych produktov v časoch koronakrízy. Cieľom je „otestovať zmysly“ prostredníctvom potravín a miestnych dobrôt.

V prvom z videí sa práve herečka Viki Ráková rozhodla so svojim synom pre test. „Keďže prvé z príznakov nakazenia koronavírusom sú strata čuchu a chuti, tak sme sa rozhodli, že sa otestujeme slovenskými výrobkami,“ hovorí na úvod videa Ráková. Následne patrične produkt ovoňajú a ochutnajú. Keďže detská úprimnosť sa nedá uhrať, je jasné, že Viki so synom sú zdraví. Z videa je zároveň jasné, že sa rozhodli pre čokoládu Chocomaze, ktorá sa vyrába v Komárne a je jedinečná tým, že sa každá z tabuľky sa dá personalizovať.

Následne sa otestovala aj majiteľka čokoládovne Katalin Vargha, ktorá sa rozhodla podporiť pražiareň Green Plantation z Hadoviec. Podľa nej je káva „výborná a má ovocnú chuť, takže som prvý test zvládla,“ konštatuje. Samozrejme nemohla vynechať ani test svojej vlastnej čokolády, ktorú tiež ochutnala.

O jedno z prvých vtipných videí sa už aj postaral milovník dobrej kávy a pečiva Szabolcs Dudás, ktorý demonštroval podporu lokálnej Bott pekárne aj pražiarne Kávy sveta.

Posledné z videí je priamo z pražiarne Green Plantation a humorne sa k nemu postavil konateľ, pražiar a barista Peter Ondrejka. Veď sa pozrite sami:

Nám sa pri nejednom z videí zbehli sliny, takže si jednoznačne píšeme objednávky. Testujte sa aj vy slovenskými výrobkami a podeľte sa o svoje fotky alebo videá na sociálnych sieťach s hashtagom #testujmespolu. Podporme spolu slovenské výrobky!

Zdroj foto: Viki Ráková, Chocomaze, Green Plantation