Na Veľkolélskom ostrove sa návštevníci môžu tešiť na čln, kočiar ťahaný koňmi a detské ihrisko

Kultúra 15.09.2019

Ekofarma vo Veľkom Léli sa nedávno rozšírila o nové atrakcie. Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ) zaviedlo novinky, vďaka ktorým bude turizmus na ostrove zameraný aj na edukačné exkurzie.

Popri pešej túre tiež môžete sedieť v kočiari ťahanom koňmi a tak preskúmať 350-hektárový 4 km dlhý areál plný prírodných krás. Medzi voľne žijúce živočíchy tu patria kone, kravy, kozy a aj rôzne domáce zvieratá.  Prírodná rezervácia je okrem iného jedinečná vďaka svojim storočným dubom.

Okrem kočiara ťahaného koňmi bola Ekofarma nedávno obohatená o 12-miestny čln, ktorý  návštevníkom ponúka možnosť preskúmať úplne novú stranu ostrova. Z člnu môžete pozorovať rôzne druhy vtáctva a dobytok, ktorý žije pozdĺž rieky. Okrem toho, existuje jedna cesta z prítoku priamo do Dunaja, vďaka čomu je návštevníkom otvorené celé Podunajsko.

Okrem vozidiel na rozšírenie oblasti poslúžil aj jeden väčší a tri menšie drevené pavilóny, nové lavičky, selektívne zberné koše a stojany na bicykle. Zážitok pre najmenších rozšírila Ekofarma tiež v podobe nových preliezok a detského ihriska.

Ekofarma získala vozidlá a nové vybavenie s podporou programu Interreg Slovensko-Maďarsko v rámci projektu  „Chute podunajskej prírody“ (SKHU / 1601 / 1.1 / 258).