Komárňan Levente Szabó obsadil tretie miesto v celosvetovej súťaži motokár Sodi W Series

Ľudia 13.07.2022

Sodi W Series je svetový referenčný šampionát voľnočasových motokár, ktorý umožňuje viac ako 80 000 jazdcom z celého sveta súťažiť medzi sebou počas celého roka na každej z oficiálnych partnerských tratí SWS vo viac ako 65 krajín. Sodi World finále je celosvetová súťaž v indoor kartingu, ktorá sa každoročne koná v najprestížnejších mestách po celom svete. Na základe svetového rebríčka SWS na konci sezóny (31. decembra) sa najlepší jazdci v každej kategórii kvalifikujú do FINÁLE SODI W, ktorého cieľom je odmeniť majstrov sveta v jednotlivých kategóriách. Začiatkom júla reprezentoval Slovensko jeho najlepší pretekár v šampionáte Sodi – Komárňan Levente Szabó, ktorý obsadil v parížskom finále tretie miesto!

Levente Szabó preteká pod záštitou novozámockej domovskej dráhy FIBO KARTING a patrí medzi najskúsenejších jazdcov seriálu SWS, nakoľko sa prebojoval na finále štyrikrát. Nie raz sa tak sa ocitol na Grand Final medzi najlepšími  20 pretekármi sveta. Je aj Majstrom Slovenska za rok 2018 v halovom kartingu.

Szabó Levente obsadil v Paríži celkové 3. miesto a je to historicky najlepšie umiestnenie slovenského jazdca na svetovom fóre. Momentálne je aj jazdcom outdoor teamu ROTU Karting team.