Knižnica v Nových Zámkoch pozýva aj na adventné prekvapenia

Región 05.12.2023

Rozprávkové dopoludnie, vernisáž výstavy aj interaktívne podujatia pre deti ponúka v prvý adventný týždeň Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch.

V stredu 6. decembra pripravila pre čitateľov, ktorí sa chcú nechať prekvapiť, mikulášsky výber literatúry naslepo. „Pripravili ho naše knihovníčky. Indíciou pri výbere kníh bude len žáner a krátky opis deja. Pre najmenších čitateľov je pripravená aj sladká maškrta,“ uviedli organizátori.

Ako pripomenuli, vo štvrtok 7. decembra dopoludnia sa v priestoroch knižnice otvorí výstava umeleckých prác pedagógov zo Základnej umeleckej školy v Nových Zámkoch. Verejnosti bude sprístupnená každý pracovný deň až do 13. decembra.

V rovnaký deň pripravila knižnica pre žiakov z Katolíckej spojenej školy v Nových Zámkoch interaktívne podujatie s názvom Z rozprávky do rozprávky. „Deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami sa počas podujatia ocitnú v čarovnom svete rozprávok, v ktorom dobro vždy víťazí nad zlom,“ doplnili organizátori.

Prvý adventný týždeň v knižnici uzavrie v piatok 8. decembra interaktívne podujatie, určené žiakom zo Základnej školy G. Czuczora s vyučovacím jazykom maďarským. „Bude zamerané na rozvoj pasívnej slovnej zásoby školáka,“ uviedli organizátori.

Zdroj: teraz.sk