Deň bez áut: ARRIVA odštartuje veľký prieskum spokojnosti cestujúcich na celom Slovensku

Región 21.09.2022

Pri príležitosti Dňa bez áut (22. 9.) odštartuje spoločnosť ARRIVA na celom Slovensku už tretí ročník veľkého prieskumu spokojnosti cestujúcich. V online prieskume, ktorý potrvá do 22. decembra, budú môcť cestujúci odpovedať na 12 otázok a vyhrať atraktívne ceny.

Otázky sa týkajú kvality dopravných služieb, ktoré spoločnosti ARRIVA poskytujú v prímestskej aj mestskej doprave v 5 slovenských krajoch a 17 mestách. Cestujúci, ktorí sa zapoja do prieskumu, sa môžu zároveň zaregistrovať do súťaže, v ktorej budú každý mesiac vyžrebovaní 15 výhercovia atraktívnych cien.

„Náš prieskum zámerne spúšťame na Deň bez áut – sme totiž presvedčení, že kvalitná verejná doprava dokáže ľudí motivovať k tomu, aby nechali svoje autá doma. Preto nám veľmi záleží na spokojnosti našich cestujúcich a pravidelne sa pýtame na ich skúsenosť s našou prácou. Je to pre nás dôležitá spätná väzba, vďaka ktorej si ARRIVA udržiava pozíciu lídra na slovenskom trhu. Aj pre našich objednávateľov verejnej dopravy, teda mestá a samosprávne kraje, sú tieto informácie dôležité, pretože im pomáhajú lepšie definovať rozsah a kvalitu objednávaných služieb,“ zdôraznil László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Do prieskumu sa môže zapojiť každý, kto využíva služby spoločností a do 22. decembra 2022 vyplní dotazník na stránke www.arriva.sk/prieskum. Otázky sú zamerané na hodnotenie kvality vozidlového parku, na spokojnosť s dostupnosťou informácií či dodržiavanie odchodov a príchodov autobusov, frekvenciu spojov, čistotu a poriadok v autobusoch, ale aj na komunikáciu a správanie vodičov.

Respondenti, ktorí sa rozhodnú vyplniť dotazník, sa môžu zaregistrovať do žrebovania o zaujímavé ceny. Stačí zadať e-mailovú adresu a súhlasiť s podmienkami súťaže. Na začiatku novembra, decembra a januára vyžrebujeme vždy 15 výhercov, ktorí dostanú jednu z troch cien – elektronickú čítačku kníh, bezdrôtovú skladaciu počítačovú myš alebo izolovanú nerezovú termosku s logom spoločnosti ARRIVA. Účasť v žrebovaní, samozrejme, nie je povinná a dotazník možno odoslať aj anonymne,“ dodáva Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Vďaka podpore objednávateľov verejnej dopravy budú môcť cestujúci počas Dňa bez áut využiť bezplatnú dopravu v autobusoch ARRIVA v prímestskej autobusovej doprave v Žilinskom a Trnavskom kraji, ale aj v MHD v mestách Trnava, Senica, Piešťany, Hlohovec, Nové Zámky, Levice, Šaľa, Štúrovo, Komárno, Šurany, Šahy a Zlaté Moravce. V Košickom samosprávnom kraji budú môcť obyvatelia cestovať prímestskou autobusovou dopravou v celom kraji len za symbolickú cenu 0,20 eur za každých začatých 50 km.