Cestovanie na juhu alebo vaše Instagramové leto 2020

Turistika 30.09.2020

Napriek obmedzeniam sa nám celkom slušne a hlavne bezpečne podarilo precestovať južné Slovensko. A ako sa cestovalo po juhu Vám? Odpovede sme hľadali na Instagrame.

Slnko, voda, zmrzlina a šport. Toto sú azda prvé slová, ktoré sa nám vybavia pri slove leto. Väčšina fotiek tak aj vyzerá, ale prekvapivo sa nájdu aj iné. Ako vyzeralo leto v jednotlivých mestách? Sledujte náš výber fotiek.

# 1 Nové Zámky

V Nových Zámkoch vyriešili problém necestovania do zahraničia veľmi originálne. Zahraničné nápady totiž priniesli priamo do mesta a tak sa Vám počas prechádzky uličkami mohol naskytnúť aj takýto pohľad.

# 2 Levice

Levice, teda mesto hradu, bolo nie len našou zastávkou. Hrad je azda najväčšou zaujímavosťou pre turistov. V jeho útrobách je uchovaná bohatá história: od čias Turkov, cez panovania Matúša Čáka až po bohatú rodinu Schoellerovcov.

# 3 Komárno

Západy slnka patria medzi najvďačnejšie fotografie. Rovnako to je aj v Komárne, ktoré ponúka nádhernú scenériu vďaka riekam Váh a Dunaj. Dlhé letné prechádzky sú tak každý rok magické nielen pre zaľúbencov.

# 4 Štúrovo

V obľúbenom meste, ktoré je len cez most od maďarského Ostrihomu ponúka, okrem svojej výnimočnej polohy aj možnosť na vodné aktivity. Lucka s kamarátkou si užili leto na Dunaji napríklad takto 😉

View this post on Instagram

🌞

A post shared by Lucia Soradova (@lucka_138) on

# 5 Veľký Meder

Obľúbenou zastávkou v meste Mateja Korvína je jednoznačne Thermal Corvinus. Pravidelne ho navštevujú nie len miestni, ale aj návštevníci zo zahraničia.

# 6 Šahy

Viacerí sa rozhodli si ísť vyčistiť hlavu do prírody. Tá ponúka krásnu scenériu aj v Šahách.

View this post on Instagram

A post shared by Saag – Ipolyság – Šahy (1237) (@saag_ipolysag_sahy_1237) on

# 7 Šaľa

Jedna mamička zo Šale zdokumentovala takýto vtipný moment ako sa jej deti hrajú v prírode. Napríklad aj takto vyzeralo leto s deťmi v tomto roku.

# 8 Gabčíkovo

Jednou zo zastávok muselo byť, prirodzene, aj vodné dielo Gabčíkovo. To púta nie len svojim výhľadom ale aj architektúrou.

# 9 Dunajská Streda

V Dunajskej Strede ste si užívali život plnými dúškami. Toto leto ste sa spojili s prírodou. A to doslova.

View this post on Instagram

Illatok. Fények. Föld. Csend. 🧡🕊️☀️

A post shared by Noémi Hervayová (@soulcare.skincare.kozmetika) on

# 10 Galanta

Súčasťou vašich dní boli počas letnej dovolenky aj vaši štvornohí priatelia. A takto vtipne vám spríjemňovali dni! 😛

View this post on Instagram

🤤❤️

A post shared by Kamila Šimeková 25 🇸🇰 (@kamillkka) on

Máte aj vy nejaké pekné fotky z leta? Podeľte sa o ne!