Termálne kúpalisko v Komárne sa v novom šate teší na návštevníkov z celého regiónu

Turistika 23.06.2021

Kto počas tohto leta navštívi kúpalisko v Komárne, ten sa jednoznačne môže tešiť na nekonečné množstvo možností, ktoré kúpalisko ponúka. Lákadlom pre domácich i zahraničných návštevníkov môže byť široká ponuka športových programov, príjemné prostredie, bazény s termálnou vodou ale aj rekonštruované tobogány a bufety s obnovenou ponukou.

Na kúpalisku sa nemusíte obávať veľkého davu, keďže aktuálne vie kúpalisko prijať len polovičnú kapacitu návštevníkov, čo predstavuje 700 ľudí. Nosenie rúšok je povinné len v interiéri, následne vonku je možné si užívať slnečné lúče a osvieženie v bazéne už bez rušenia. Miestne bufety so svojou rozširujúcou sa ponukou tiež prispejú k pohodlnému a ničím nerušenému pobytu na kúpalisku v Komárne. Lovci adrenalínu a nekonečnej zábavy sa môžu tešiť aj na tri obnovené tobogány, výpožičku ihriska na plážový volejbal, pingpongový stôl a na športové aktivity ako zumba alebo vodný tréning pod vedením Evy Slávik. Pozornosť sa venuje aj najmenším návštevníkom. Okrem stálych atrakcií ako trampolína, slonia šmýkalka, vláčik, obnovené hojdačky a lavičky sa pre deti chystajú počas sezóny aj rôzne ďalšie atrakcie.

Používanie sauny je možné aj počas letnej sezóny. V prípade záujmu je možné naplniť priestor kapacitne na 50% a pri vstupe je potrebný 24-hodinový antigénový test alebo 72-hodinový PCR test. Samozrejmosťou na kúpalisku je aj úschovňa cenností, ktorá je dostupná za ľudové ceny, no napriek tomu je zabezpečená kvalitným kamerovým systémom. „V posledných rokoch hovoríme o drastickom znížení krádeží. K tomuto sa snažíme prispieť aj my, aby sme naším návštevníkom zaručili maximálne pohodlie a ich cennostiam zas patričnú ochranu,“ približuje Magdaléna Vörösová, vedúca kúpaliska.

Brigádnici pozor! Kúpalisko hľadá záujemcov nad 18 rokov, ktorí majú záujem o prácu pri bazénoch ako plavčík. „Aktuálne pracuje na prevádzke plavárne a kúpaliska spolu 16 ľudí. Popri bazénoch však potrebujeme na každých 25 metrov jedného plavčíka a pri tobogánoch hovoríme o ďalšom jednom zamestnancovi. V Maďarsku sa určuje počet plavčíkov na základe hĺbky bazénov, na Slovensku to je na základe dĺžky. Preto potrebujeme personál aj k termálnym bazénom.“ Záujemcovia sa môžu hlásiť na emailovej adrese info@thermalkn.sk.

Pre športovcov je dostupná aj krytá plaváreň, takže aktuálne platia otváracie hodiny do 20:00, toto sa pri vysokom záujme môže počas leta zmeniť. Okrem toho sa návštevníci po 17:00 môžu tešiť aj na zľavnené vstupné.

Okolie kúpaliska ponúka ideálne možnosti na parkovanie: rozsiahle parkovisko popri pevnosti ponúka bezplatné parkovanie, odkiaľ je kúpalisko dostupné na 50 metrov, pričom návštevníkov povedie organizovaný chodník. Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodli pre cestovanie na dvoch kolesách, je pred vchodom do kúpaliska dostupná aj úschovňa bicyklov.

Aj napriek obmedzeniam, ale zároveň za dodržiavania prísnych protiepidemiologických nariadení, hovoríme o vysokej návštevnosti na kúpalisku. „Kemping je plný, vystriedalo sa tu už mnoho národností, dokonca k nám aj tento rok zavítal manželský pár z Veľkého Medera, ktorý k nám pravidelne cestuje kvôli našej termálnej vode. Tá je vynikajúca na liečbu reumatických chorôb a chorôb nervového systému. Takáto spätná väzba je pre nás najcennejšia.“

V budúcnosti sa kúpalisko môže tešiť na kompletnú rekonštrukciu, avšak už onedlho bude v parku pred budovou kúpaliska dostupné ihrisko pre deti a vonkajšia posilňovňa. Termálne kúpalisko v Komárne sa teší na každého návštevníka!