Onedlho sa rozbehne KOMBIbike – cezhraničný projekt zdieľaných bicyklov

Turistika 13.04.2021

Zdieľané bicykle sú vo viacerých mestách na Slovensku i v Maďarsku štandardom. Onedlho tak bude už aj nie len v Komárne a susednom Komárome, ale do projektu sa zapojí aj viacero blízkych miest a obcí. Dokovacie stanice pre bicykle na požičiavanie pod názvom KOMBIbike sa postupne objavujú.

Do programu sa zapájajú 4 mestá v Maďarsku, a to Komárom, Tata, Kisbér a Oroszlány. Na Slovensku to budú mestá ako Komárno, Nové Zámky, Kolárovo a Hurbanovo. Bicykle budú slúžiť pre zvýšenie povedomia o pamiatkach v jednotlivých mestách a zároveň pre jednoduchšie cestovanie. Pri požičiavaní dopravných prostriedkov sú dostupné aj mapy, ktoré dopomôžu k jednoduchšiemu cestovaniu a spájaniu jednotlivých cyklistických trás. Dostupné budú ak klasické aj elektrické bicykle.

V Komárne budú dostupné stanice pri Lehárovom parku a železničnej stanici a v maďarskom Komárome to bude na Športovej ulici a Bem József ulici.

V blízkej budúcnosti by mal byť dostupný aj web www.kombibike.eu, kde bude možná registrácia a sledovanie voľných bicyklov. Odovzdanie dokovacích staníc sa uskutoční 26. apríla, pričom následne bude prebiehať dvojtýždňové testovacie obdobie. Pre verejnosť budú bicykle dostupné od 10. mája.

Projekt sa realizuje v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko.

Zdroj: komarom.hu, Foto: Pons Danubii EGTC