Novozámocká knižnica pripravila výstavu i viaceré literárne besedy

Región 07.11.2023

Literárne stretnutia, besedy i výstavu ponúkne v prvé novembrové dni svojim čitateľom Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch. Ako informovala, už v pondelok 6. novembra bola sprístupnená výstava Ivety Szakállosovej s názvom Keď sa hmly rozplynú, ktorá v priestoroch knižnice potrvá až do konca mesiaca.

Workshop s Miroslavou Biznárovou s názvom Malí veľkí hrdinovia tajomného lesa alebo fantastický svet Roalda Dahla sa bude konať v stredu 8. novembra. „V rovnaký deň sme pre našich čitateľov pripravili stretnutie s bylinkárkou a odborníčkou na čínsku medicínu a fytoterapiu Miriam Latečkovou. Autorka viacerých kníh predstaví bylinky a ich účinky a tiež tipy na výrobu domácich liečiv, kozmetiky a prísad do kuchyne,“ uviedla knižnica.

Interaktívne podujatie s názvom V knižnici je lev sa bude konať 9. novembra. Deťom hravou formou priblíži fungovanie knižnice. „V piatok 10. novembra bude spoločenská sála knižnice patriť autorovi detských kníh Stanislavovi Repaskému. Ten detským čitateľom predstaví svoje knihy Kristínka a svet fantázie a Natálkine dobrodružstvá,“ doplnila knižnica.

Zdroj: teraz.sk