Najobľúbenejší festival južného Slovenska je späť! Komárňanské dni potešia pestrým programom

Región 06.04.2022

Obľúbený festival miestnych sa po dvojročnej pauze bude opäť konať! I keď s menšími zmenami a len na slovenskej strane Dunaja, ale s o to väčším elánom a pestrejším programom. Na prvé programy sa verejnosť môže tešiť už 22. apríla, pričom mesto “ožije” najmä od piatka 29. apríla až do nedele 1. mája.

Súčasťou Komárňanských dní sú už od nepamäti rôzne predstavenia a programy civilných organizácií, kultúrnych združení a športových klubov, ktoré chcú predstaviť svoju tvorbu širokej verejnosti. Tradícia v podobe Dňa Starej pevnosti sa koná každoročne od založenia festivalu a zachová sa aj tento rok. Verejnosť sa môže tešiť na remeselnícke aktivity, predstavenia a bojové ukážky. Tradícia sa zachová aj v podobe bohatej spleti športových programov, ktorých už tradične bude súčasťou aj Čárda túra – Medzinárodná vytrvalostná cyklotúra a Majstrovstvá Slovenska silných mužov.

Absolútnou novinkou v tohtoročnom programe bude Pevnostný beh, ktorý sa bude konať v sobotu 30. apríla. Súťažiť sa bude môcť na 3km a 12km trati, pričom štartovať sa bude od Športovej haly v Komárne a cieľ bude v Starej pevnosti. Prihlásiť sa môžete cez www.nevezes.hu/fortrun. Pre deti do 15 rokov sa organizuje Mini Pevnostný beh, na ktorý môžete prihlásiť svoje ratolesti na adrese: minikk.nevezes@gmail.com. Pevnostný beh v značnej miere vykompenzuje absenciu známeho cezhraničného behu Komárno-Komárom, ktorý sa počas tohto festivalu z organizačných dôvodov nebude konať. Organizátori však ubezpečujú bežcov, že sa udalosť bude konať, avšak v inom termíne, mimo Komárňanských dní.

Milovníci dobrého jedla a vína sa môžu tešiť na dlho očakávaný gastro zážitok v podobe Vínnej uličky a stánkov s bohatou ponukou lokálneho street foodu. Ako každý rok, tak aj tento bude čerešničkou na torte koncertový program známych umelcov. Na centrálnom pódiu pri Námestí generála Klapku sa predstavia známi hudobníci ako napríklad Karmen Pál-Baláž, Back2Black, Ladánybene 27 a Jana Kirschner.

V Starej pevnosti sa 1. mája uskutoční 2. roč. súťaže vo varení na otvorenom ohni z jedál 19. storočia s názvom Komárňanské vojenské hostiny. Propozície súťaže sú dostupné na stránke www.komarno.sk a prihlásiť sa môžete na adrese procastello@komarno.sk.

Kompletný program je dostupný na webe www.komarominapok.sk a TU.