Ktoré kúpaliská na južnom Slovensku jednoznačne stoja za návštevu? Vyskúšali sme na vlastnej koži!

Turistika 11.08.2021

To, že kde sa nachádzajú jednotlivé kúpaliská, koľko tam je bazénov a aké je vstupné sa dá nájsť na internete veľmi jednoducho. Ale viete kde nájdete toto všetko za najlepšie ceny alebo kde vám načapujú najlepší letný drink či urobia lahodný lángoš? Toto všetko sme zisťovali na vlastnej koži a podelíme sa o tieto zistenia aj s vami!

Krížom-krážom po južnom Slovensku sme sa už vybrali z viacerých dôvodov, avšak nič príjemnejšie ako testovanie kúpalísk sme ešte neabsolvovali. Posvietili sme si celkovo na 6 kúpalísk a nižšie v príspevku vám zhrnieme všetky dôležité informácie.  

Thermal Corvinus Veľký Meder

Veľký Meder je jednou zo známych letných destinácii pre mnohých zahraničných návštevníkov. Ako doma sa tu cítia najmä Česi ale nedajú sa zahanbiť ani domáci. Miesto počas hlavnej sezóny eviduje niekoľko tisíc návštevníkov, pričom celkovo disponuje trinástimi bazénmi, z ktorých celoročne funguje šesť. Na ôsmich hektároch sa rozprestierajú nielen bazény, ale aj príroda, rôzne preliezky a detské kútiky pre najmenších, takže každá veková kategória si tu nájde to svoje. Areál kúpaliska predstavuje harmonické spojenie prírody s bazénmi. Vonkajšie bazény sa počas posledného roka obohatili o bazén s morským prúdom a skokanský bazén.

Plusy: Areál je dokonalým spojením prírody a výtvorov od človeka. Bazény sú v blízkosti trávnikov, kde sa môžete opaľovať ale zároveň vás nebude ruch čvachtajúcich sa ľudí. Bufety sú rozmiestnené veľmi logicky – v strede areálu – a tak sú dostupné z každej strany. A keď povieme, že sme si tam dali najlepší lángoš, tak neklameme! V interiéri sa dokonca nachádza aj tobogán, ktorý je bezplatný. Bonusom pre návštevníkov sú aj miestne reštaurácie a ubytovanie, ktoré ponúkajú gastronomický zážitok a pohodlný pobyt na vysokej úrovni.
Mínusy:
V exteriéri sa nachádza aj toboganový svet, ktorý je za príplatok, avšak ponúka kvalitné a jedinečné tobogany. Parkovisko pri kúpalisku je tiež platené.
Celkové hodnotenie:
9/10 myslíme si, že za príjemných 15€ tu človek zažije za jeden deň kopu zábavy a more zážitkov 😊

Kúpalisko Nesvady

Termálne kúpalisko v Nesvadoch patrí medzi najnovšie ale podľa našich zistení patrí medzi najmenšie z nášho zoznamu. Počas letnej sezóny sa tu síce nachádza 6 bazénov, ale niektoré z nich sú menšie a dokonca len sedacie. Areál ponúka niekoľko stánkov s občerstvením, ktoré majú širokú a chutnú ponuku jedál a nápojov. Samotné kúpalisko sa nachádza na okraji mesta, v príjemnom a tichom prostredí.

Plusy: Kúpalisko je vhodné pre starších ľudí a pre ľudí, ktorí vyhľadávajú najmä oddych. Počas víkendov sa tu často konajú rôzne hudobné a tanečné akcie a kúpalisko je aj počas leta otvorené až  do 21:00, tak si termálnu vodu v bazénoch môžete užívať aj pod hviezdami.
Mínusy:
Celodenné vstupné pre dospelú osobu stojí 10€, čo je v porovnaní so službami napríklad na vyššie uvedenom kúpalisku celkom dosť.
Celkové hodnotenie: 6/10

Kúpalisko Patince

Najjužnejšie kúpalisko Slovenska sa nachádza na okraji obce Patince, ktoré je pre mnohých letným sídlom. Nachádza sa tu mnoho chát a apartmánov, tie počas leta slúžia pre rodiny s deťmi alebo mladých ako zo Slovenska, tak aj zo susednej Českej alebo Maďarskej republiky. Kúpalisko je známe svojou sviežou vodou a rozsiahlym areálom, ktorý ponúka priestor na opaľovanie, plážový volejbal, posedenie v chládku stromov alebo na využitie toboganového sveta vrátane najvyššieho toboganu v regióne! Po bláznení vo vode a na toboganoch sú v areáli a aj mimo neho dostupné bufety a reštaurácie, takže sa nemusí báť, že ostane o hlade. Počas aktuálnej sezóny sa v menu objavili aj novinky v podobe remeselných burgrov alebo skutočných domácich lángošov ako od babičky.

Modelka: Barbara Meszárosová, Fotograf: Kristian Marko

Plusy: Jednoznačným lákadlom pre deti sú 3 tobogany, ktorých využitie je v cene vstupného! Samotná cena celodenného vstupného pre dospelého (6€) zas môže byť lákavá pre rodičov. Hovoríme totiž o najnižšom vstupnom bez zliav v regióne, čo je pri využití  všetkých 6 bazénov ozaj lákavé. Bonusom pre piatkových návštevníkov môže byť aj bezplatná návšteva nočného kúpania v spojení so živou hudbou.
Mínusy: Voda, ako aj kúpalisko hlási, je naozaj svieža. V niektorých bazénoch až príliš a tak pre niektorých, ktorí ťažko zvládajú studenú vodu, môže byť šokom. Areál kúpaliska je naozaj rozsiahly a bazény sú rozdelené na dve časti. Môže sa tak stať, že sa rozložíte pri jednom bazéne a k ďalšiemu bude vaša cesta viesť aj niekoľko minút. Ak sa teda vyberiete s malými deťmi alebo staršími ľuďmi, tak odporúčame zostať v zadnej časti, kde sa nachádza sedací bazén s termálnou a vedľa neho je dostupný detský bazén s rôznymi hernými prvkami pre malé deti.
Celkové hodnotenie: 8/10

Termálne kúpalisko Štrand v Nových Zámkoch

Kúpalisko Štrand v Nových Zámkoch vzniklo na základe prírodného kúpaliska medzi dvomi ramenami rieky Nitra. Kúpalisko založila významná osobnosť mesta – Emil Tatárik v roku 1938 a odvtedy prešlo miesto mnohými zmenami ale jedno tu ostáva dodnes – spojenie s prírodou. Miesto ponúka dokonalý oddych v chládku stromov a pre aktívnych ľudí zas miesto na pohyb v podobe plážového volejbalu, badmintonu, minigolfu a mnoho iného. Na kúpalisku sa nachádza 9 bazénov a 4 tobogány dokonca je možnosť ubytovať sa aj priamo v areáli!

Plusy: Kúpalisko sa v skutočnosti nachádza v objatí prírody. Vstup do areálu vedie cez mostík, ktorý je položený cez rameno rieky Nitra a tak už prvé kroky vzbudzujú pocit, že sa pomaly vnárate do lesného kráľovstva. Pri bazéne si tak môžete užívať nerušené posedenie alebo spánok v chládku stromov. Areál kúpaliska je vhodný na pobyt s deťmi, keďže ponúka množstvo aktivít, ktoré ich zabavia aj na celý deň.
Mínusy:
Napriek tomu, že má areál kúpaliska veľkú rozlohu, tak samotné bazény sú blízko vedľa seba a tak sa naskytá pocit, že sú preplnené a malé. Celkový potenciál nie je využitý úplne, nakoľko je tu málo bufetov s tradičným kúpaliskovým jedlom. Stánky však, na druhej strane, ponúkajú kvalitnú kávu alebo hamburgery, vďaka ktorým sa tak z návštevy kúpaliska môže stať gurmánsky zážitok. Za nie až tak výhodné považujeme celodennú vstupenku, ktorá je aktuálne dostupná pre dospelého za 9€.
Celkové hodnotenie:
7/10

Termálne kúpalisko Komárno

Ak sa povie termálna voda, tak viacerým ľuďom z južného Slovenska sa medzi prvými vybaví termálna voda z Komárna. Tá je totiž známa svojimi blahodarnými účinkami, ktoré poznali už aj Rimania počas svojho pobytu na našom území. Termálna voda pozitívne pôsobí na svaly, kĺby a šľachy vrátane reumatoidnej artitídy a jej účinky sú dostupné vo viac ako štyroch bazénoch! Okrem toho sa v areáli nachádza aj bazén s toboganmi a plavecký bazén.

Plusy: Výhodou pre rodiny s deťmi je areál bohatý na aktivity a kid friendly bazény. Zabavia sa tak nie len najmenší členovia rodiny ale aj rodičia si oddýchnu 😊. Vďaka pestrej ponuke bazénov s rôznymi teplotami si každý príde na svoje, či už sa rozhodnete pre osvieženie v plaveckom bazéne alebo pre posedenie v bazéne s termálnou vodou s teplotou až 40°C! V interiéri je možnosť využitia fínskej a infra sauny. Všetky bazény sú počas sezóny dostupné pre Komárňanov za veľmi priaznivých 5€. Hovoríme tak o najlacnejšom vstupnom v regióne.
Mínusy:
Ponuka v bufetoch, ktoré sa nachádzajú v areáli, nepatria medzi silnú stránku kúpaliska.
Celkové hodnotenie:
6/10

Thermal resort Vadaš v Štúrove

Návšteva Štúrova sa nezaobíde bez oddychu relaxu v jednom z bazénov v komplexe Thermal Resort Vadaš. Aquapark ponúka počas sezóny až osem bazénov a šesť tobogánov. Od júna sa návštevníci môžu tešiť na najväčší bazén s umelým vlnobitím. V areáli sa nachádza aj množstvo možností pre využitie voľného času. Pre rybárov a milovníkov adrenalínu je dostupné jazierko, ktoré sa dá využiť aj na vodný bicykel alebo wakeboard. V areáli je dostupný aj lanový park, vďaka ktorému sa môžete previesť aj nad jazierkom. Ubytovať sa môžete v kempingu, hoteli alebo v jednom z penziónov. Vo welnness časti vo vnútri komplexu si v jednom z bazénov môžete užiť aj jedinečný pohľad na Ostrihomskú baziliku v susednom Maďarsku.

Plusy: Celodenné vstupné v podobe 11€ pre dospelého zahŕňa nie len vyššie uvedené bazény ale dokonca aj využitie všetkých 6 toboganov! Areál je plný možností na relax a šport, takže si tu na svoje príde každá z vekových kategórií. Bonusom sú bary a reštaurácie, ktoré sa nachádzajú ihneď pri bazénoch. Ruku na srdce. Čo viac si priať?
Mínusy:
Tu sme našli jediné mínus. A to, že na všetko, čo ponúka Aquapark Thermar resortu Vadaš nám nepostačil jeden celý deň. A to sme ani nevyužili služby v interiéri!
Celkové hodnotenie:
10/10

Nuž náš favorit je jednoznačný. Balíme kufre a ideme znova do Štúrova, kde pravdepodobne zavítame aj do slávnej sedliackej reštaurácie. Kto sa k nám pridá?