KOMBIbike má prvý zničený bicykel a dokovaciu stanicu

Turistika 19.05.2021

V pondelok 17. mája sa spustil cezhraničný projekt zdieľaných bicyklov KOMBIbike. Prvý poškodený bicykel sa objavil v Hurbanove už počas noci z 15. na 16. mája. Pomocou kamerového záznamu sa páchateľa podarilo identifikovať a štátna polícia skutok ďalej rieši.

Bicykle sú dostupné na Slovensku v mestách Komárno, Hurbanovo, Nesvady, Nové Zámky a Kolárovo. Klasické a elektrické bicykle sú pre všetkých poctivých záujemcov, ktorí si bicykel chcú požičať a povoziť sa na ňom. Nestalo sa tak počas noci z 15. na 16. mája 2021. „Príslušníci štátnej polície našli pohodený a poškodený bicykel patriaci práve do systému KOMBIbike. Páchateľa odhalili a bicykel sa uskladnil na mestskej polícii. Vďaka nim sa pomocou kamerového záznamu dalo zistiť, že si páchateľ na bicykel stojaci v stojane vysadol a nevhodným konaním poškodil aj upevňovaciu a nabíjaciu časť bicykla. Samozrejme pomocou kamerového záznamu sa páchateľa podarilo identifikovať a štátna polícia skutok ďalej rieši,“ informuje facebooková adresa Mestský úrad Hurbanovo.

Dokovací stojan i bicykle sú monitorované, bicykle sú opatrené GPS navigáciou, takže je jednoduché ich dohľadať. V prípade zistenia akýchkoľvek problémov kontaktujte mestskú políciu na čísle 159, prípadne štátnu políciu číslo 158.

Zdroj: Mestský úrad Hurbanovo – Ógyallai Városi Hivatal