Južné Slovensko ako domov termálnych kúpalísk

Turistika 20.07.2020

Bez vody nie je leto a nakoľko južné Slovensko disponuje veľkým množstvom termálnej vody, tak si naozaj  je z čoho vyberať. Či už sa chystáte k vode vo dvojici, alebo s deťmi určite si vyberiete zo širokej ponuky kúpalísk, ktoré sa v tejto oblasti nachádzajú. Tak sa ponorte do niektorej z vôd na juhu, ktorú poznali už aj starí Rimania.

Thermal Corvinus Veľký Meder

Vo Veľkom Mederi, v meste medzi Komárnom a Dunajskou Stredou, to žije Matejom Korvínom. Dôkazom je aj termálne kúpalisko, ktoré nesie jeho meno. Mesto je naozaj známe svojím kúpaliskom na celom Slovensku, aj v zahraničí. Okolie kúpaliska ponúka nekonečno možností na ubytovanie, takže všetci návštevníci si tu prídu na svoje. Kúpalisko ponúka celkovo 7 vnútorných a 6 vonkajších bazénov, pričom návštevníci sa môžu tešiť až na tri nové vonkajšie bazény: skokanský bazén, bazén s vlnobitím a bazén s unášajúcim prúdom. Na svoje si tu prídu aj milovníci adrenalínu, nakoľko sa v areáli nachádzajú aj tobogány, alebo rodiny s deťmi, ktoré sa môžu zahrať na niektorej z preliezačiek.

View this post on Instagram

#ThermalCorvinus#velkymeder

A post shared by Rosu Simona (@simonaadinaros) on

Thermalpark Dunajská Streda

Thermalpark v Dunajskej Strede ponúka vo svojom areáli komplexné služby. Rozhodnúť sa môžete pre ubytovanie v hoteli, penzióne alebo v kempingu. Bazénový svet ponúka množstvo na výber. V bazénoch je využívaná termálna voda s vysokou koncentráciou minerálnych látok z vrtu vyvierajúceho z hĺbky 1.600 metrov, jej teplota dosahuje až 57 °C. V areáli sa na nachádza 6 krytých bazénov a 4 vnútorné. Okrem toho sa tu dajú využiť služby ako napríklad masáž, procedúry alebo sauna. Thermalpark tak ponúka miesto, kde sa môžete vybrať za oddychovým víkendom alebo akčným pobytom.  

Thermal Resort Vadaš

Vo Vadaš Thermal Resort s celkovou rozlohou 30 hektárov nájdete celkom 12 zážitkových bazénov, z toho 8 vonkajších a 6 celoročne otvorených. Resort okrem bazénov ponúka zábavu aj v toboganovom parku, na multifunkčnom športovom ihrisku, na kolotočoch, v lanovom parku a na celoročne otvorenom rybárskom jazere. O vaše pohodlie sa postarajú miestne reštaurácie a ubytovanie v podobe hotela, apartmánov alebo kempingu.

View this post on Instagram

#vadadthermalresort #vadas #wednesday #afternoon #pool #slovakia #aquapark

A post shared by Vadaš Thermal Resort Štúrovo (@vadasthermalresort) on

Termálne kúpalisko Patince

Termálne kúpalisko v Patinciach, ktoré je vďaka svojej osviežujúcej vode obľúbené v regióne, ponúka pre návštevníkov 6 bazénov a 3 rôzne tobogány. Najjužnejšie položené kúpalisko na Slovensku ponúka okrem obľúbených tobogánov a bazénov aj náučný chodník. Priestory kúpaliska vďaka náučnému chodníku, ktorý sa skladá z troch jazierok, tak dokonale odrážajú aj miestnu spätosť s prírodou.

View this post on Instagram

Patince#krásnepočasie#teplučkývíkend🌞🌞🐜🐝🐜🐝

A post shared by Maria Gondášová (@gondasovamaria) on

Termálne kúpalisko Podhájska

Počas letnej turistickej sezóny je návštevníkom termálneho kúpaliska k dispozícii areál o rozlohe 12 ha. Nachádza sa v ňom 10 bazénov s geotermálnou i úžitkovou vodou s teplotami 18 °C až 40 °C, 4 tobogany, prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou, športoviská, ponuka suvenírov v predajných stánkoch, vonkajšie skrinky na odkladanie vecí s kapacitou 180 skriniek, skrinky na odkladanie cenností a ponuka gastronomických služieb formou bufetov, reštaurácií, kaviarní a cukrární. V areáli je počas celého roka dostupné aj welness centrum.

View this post on Instagram

I hope in normal summer

A post shared by Svetlana Margetová (@swetus) on

Thermál Nesvady

Geotermálna voda v Nesvadoch vyviera z hĺbky 1 504 metrov a dosahuje teplotu 62°C. Kúpalisko ponúka 5 bazénov, pričom nedávno kúpalisko vo svojom areáli postavilo aj zážitkový bazén, spojený s pirátskou loďou. V areáli sa okrem toho môžete tešiť aj na animačný program, ktorý zabaví nielen dospelých ale aj deti. V areáli je možné využiť aj služby reštaurácie, ubytovania a masáže.

View this post on Instagram

🌞🌴🏊‍♀️

A post shared by @ thermal_nesvady on

Termálne kúpalisko Komárno

Priaznivé účinky komárňanskej termálnej vody sú už dobre známe, čo potvrdili aj nedávne merania. V lete roku 2019 odborník z Piešťan vyhodnotil zloženie vody komárňanského kúpaliska z balneologického hľadiska. Kúpalisko má celkovo k dispozícii 7 bazénov, z toho niektoré sú aj kryté. Komplex ponúka aj možnosť saunovania.

View this post on Instagram

🌊👭💖

A post shared by Réka Szabóová 🎀🌸 (@reka_szaboova) on

Geotermálna voda veľmi priaznivo pôsobí na ľudský organizmus a pravidelnou návštevou termálnej vody je možné dosiahnuť výraznú relaxáciu svalstva, zmiernenie svalového napätia v dôsledku zvýšenej športovej záťaže a intenzívnej fyzickej námahy a v neposlednom rade odbúranie stresu spôsobeného moderným životným štýlom. Doporučená doba pobytu v bazéne s geotermálnou vodou je maximálne 20 minút. Na výber je naozaj mnoho kúpalísk, ktoré stoja za návštevu a vy si môžete vybrať, pre ktoré z nich sa rozhodnete.